Gry towarzyskie na imprezę na Twoim telefonie

Dwa kieliszki szampana

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Jedni z Was będą spędzać go w gronie znajomych, inni razem z rodziną. Dla tych z Was, którzy lubią gry towarzyskie i zastanawiają się co można porobić, aby miło spędzić czas lub rozgrzać jakoś towarzystwo, proponuję przejrzeć 3 aplikacje znalezione w Google Play. Są to typowe gry grupowe, które występują jako gry planszowe, ale jeżeli nie chce nam się nosić ze sobą dużych pudełek, zawsze można zainstalować jedną z poniższych aplikacji.

Gry towarzyskie na Sylwestra – 5 sekund

stoper na różowym tle pokazująy 5 sekund Gra prosta i fajna oparta na regułach gry planszowej o tej samej nazGóra lodowa a na jej tle ikona auta, pociągu i rakiety. Znak ostrzegawczy z wykrzyknikiem, głośnik i liczba graczywie. Na czym polega gra? Na wymienieniu 3 rzeczy napisanych na ekranie w 5 sekund. Wyzwanie wydaje się banalnie proste, ale nie zawsze takie jest. Grać można już od dwóch aż do 10 osób. Aplikacja pozwala nam wybrać poziom trudności, liczbę punktów i ilość graczy. Ekran rozpoczynający trochę mnie zmylił, dlatego też napiszę Wam, żebyście się nie męczyli o o co chodzi.

Auto, pociąg i rakieta to poziom trudności. Nie doszłam do tego co oznacza trójkąt ostrzegawczy, bo żadne ostrzeżenia mi się nie wyświetliły podczas grania. Głośnik to oczywiście dźwięki. To co mi sprawiło trudność, to zmiana liczby graczy. Jeżeli chcecie zmienić liczbę graczy z 10 na np. 2, nie klikajcie na te główki tak jak ja. Do zmiany liczby uczestników służy kolisty suwak (ten bliżej liczby 30). Suwak zewnętrzny służy do zmiany liczby punktów. Reszta gry jest już zrozumiała i gra się zabawnie. P.S. Jeżeli wpiszecie nazwy graczy, nie klikajcie w kostki do gry (które zwykle oznaczają losowość), tutaj służą one do uzupełnienia nazw graczy obrazkami, jeżeli ktoś jest leniwy i nie chce wpisywać imion.

Słówko

Litera S na zielonym tle. Ikona gry Słówko Słówko to mobilna wersja popularnej gry Tabu. Dzielicie się na drużyny. Jedna osoba ma za zadanie opisać hasło, nie używając 5 innych wyrazów umieszczonych na ekranie. Gra pozwala nam wybrać ile czasu będzie trwała jedna runda, ile haseł możemy pominąć oraz ilość haseł.

Gra jest ciekawa zwłaszcza jeżeli już jesteśmy pod lekkim wpływem i powstają takie kwiatki jak np. hasło: różowa pantera, opis gracza:”dwa wyrazy, cukierkowy kolor i zwierzę z rodziny kotowatych”.. odpowiedź: „fioletowy tygrys” 🙂 Także jak widzicie, twórczość prowadzi nas w różne strony 😉 Kupa śmiechu, plączący się język, naprawdę fajna zabawa 🙂

 

Głowa do Góry!

Ta gra przypomina trochę wersję gry ‚Zgadnij kim jestem’, w której to przykleja się kartkę z imieniem i nazwiskiem bądź pseudonimem Twarz bajkowa chłopca na tle znaku zodiaku, ikona gry ze sklepu Google Play Głowa do Góry!do czoła. W orginalnej grze osoba z kartką na czole zadaje pytania dotyczące osoby z kartki, pozostali gracze odpowiadają tak lub nie. Gramy do momentu aż odgadniemy postać. W grze na telefon mamy szeroki wybór kategorii: filmy, gry, bohaterowie, jedzenie, gry planszowe, znani ludzie. Wybieramy kategorię, obracamy poziomo telefon i przykładamy do głowy. Jeżeli zgadniemy postać, pochylamy telefon i hasło nam się automatycznie zmieni. Patrzyłam na przykładowe hasła z kilku kategorii i nie jest do końca tak łatwo.Na kartce papieru tytył filmu "Requiem dla snu".

Mam nadzieję, że będziecie się wyśmienicie bawić w tego Sylwestra. Jeżeli szykuje się Wam domówka, polecam przetestować którąś z gier.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2017! 🙂 Dużo zdrowia, długich weekendów, mało pracy, a dużo pieniążków 🙂 Trzymajcie się ciepło!


P.S. A może nie wiecie jakie zrobić  przekąski dla gości? Polecam zajrzeć poniżej:

Przekąski dla gości, na imprezę

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*