Jak sprawdzić poprawność tekstu po angielsku?

Grammarly.com, Your writing, at its best. Add to Chrome

Wiele osób ma problem z pisownią w języku obcym. Sama do ideałów nie należę i zawsze lubię mieć pewność, że piszę bez błędów. I tak jak mogę pisownię wyrazów sprawdzać na wiele sposobów, tak składnię zdania już nie bardzo. Szukałam, szukałam, aż znalazłam.

Grammarly.com

Grammarly to cały zestaw narzędzi, który możemy zainstalować i używać naGrammarly.com - aplikacja na windows swoich komputerach. Grammarly sprawdza czy zdanie przez nas napisane jest poprawne pod kątem gramatycznym i stylistycznym. Niestety bardziej skomplikowane błędy pokażą się dopiero w wersji premium. Jednakże jeżeli używacie czasami języka angielskiego, a nie jesteście pewni czy to co napisaliście ma ręce i nogi, warto skorzystać z opcji jakie daje podstawowa wersja Grammarly.com. Grammarly to 4 ‚produkty’, które możecie poznać niżej.

Aplikacja webowa (edytor online) & Aplikacja na system Windows

Aplikacja internetowa, grammarly.comPierwsza z dostępnych opcji to narzędzie do sprawdzania tekstów w formie aplikacji webowej czyli bezpośrednio na stronie internetowej. Ta opcja jest przydatna w pracy, ponieważ często na służbowych komputerach mamy ograniczony dostęp jeżeli chodzi o instalację dodatkowego oprogramowania. Aplikacja webowa pozwala nam na zalogowanie się na nasze konto online, gdzie możemy pisać tekst bezpośrednio w ich dokumencie lub po prostu przekleić treść do sprawdzenia. Dokumenty są zapisywane i są dostępne z każdego miejsca.

Jeżeli nie chcemy się logować na stronie możemy zainstalować aplikacje na naszym komputerze. Warunkiem jest posiadanie systemu operacyjnego Windows. Posiada ona dokładnie te same opcje co aplikacja na stronie.

Rozszerzenie do Google Chrome

Dodatek do przeglądarki Google Chrome. Po co nam? Jeżeli regularnie piszemy po angielsku Grammarly sprawdza nam na bieżąco teksty, które wpisujemy w naszą przeglądarkę. Sprawdzi to co piszemy w popularnych serwisach i social mediach takich jak Facebook, Twitter, Gmail, Linkedin, Tumblr i wielu innych.

Dodatek do MS Office (MS Word & Outlook)

Jak dla mnie jedna z fajniejszych opcji, zwłaszcza jeżeli piszemy długie teksty. 🙂 Wystarczy zainstalować, a dodatek wyświetla nam błędy na bieżąco jak piszemy teksty w Ms Word lub Outlook. Poniżej znajdziecie filmik instruktażowy jak zainstalować i korzystać z dodatku do Ms Word.


Inne strony

Oczywiście istnieją inne strony, ale sprawdzałam na nich ten sam fragment tekstu i najlepiej sprawdziło się Grammarly.com. Szkoda tylko, że wersja premium ma tak wysoką cenę (przynajmniej dla mnie – 29.95 USD na miesiąc) :(.

Jeżeli chcecie sami sprawdzić pozostałe strony, oto one:

Paperrater.com

Sprawdzaniepisowni.com

Grammarcheck.net

Ortograf.pl

Grammarbase.com

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*