Jak usunąć kamień z wanny, zlewu i innych rzeczy?

Sobota to dla mnie czas robienia porządków. I jak to zawsze, trzeba ogarnąć łazienkę. Łazienka, łazienka ech… i ten paskudny kamień. Szukałam kiedyś sposobu na pozbycie się kamienia z łazienki. Preparaty ze sklepów niby działają, ale nie są idealne i czasami ciężki zapach chemii utrudnia mi chęć szorowania czegokolwiek. Szukałam i znalazłam, a teraz tym sposobem dzielę się z chęcią z Wami.

Jak łatwo usunąć kamień?

Będziecie potrzebowały:

  • miseczkę
  • wodę
  • ocet
  • cytrynę lub sok z cytryny
  • czegoś do szorowania np. szczotki (o wiele lepsza, niż gąbka w tym wypadku)

Co należy zrobić?

Mieszamy ocet z wodą w proporcji pół na pół. Dodajemy trochę soku z cytryny. Najważniejsza i kluczowa rzecz, to podgrzać ową miksturę w mikrofali, tak aby woda zrobiła się ciepła. Im cieplejsza, tym lepiej będzie nam schodził kamień.

IMG_7768Jak wiemy ocet średnio pachnie po podgrzaniu, dlatego też warto dodać cytrynę, aby zapach był bardziej przyjazny. Dalej nie jest to jakiś super ekstra zapach, ale jak dla mnie lepszy ten niż po chemii, która oprócz zlewu wyżera często nam gardła i ręce (gorąco zachęcam do używania rękawic!). Po podgrzaniu i wymieszaniu można zabrać się za porządki.

W przypadku dużej ilości kamienia lub gdy będzie on schodził opornie, proponuję zalanie owego miejsca naszą ciepłą miksturą i odczekania paru minut. Efekt na zdjęciach osiągnęłam w 3-5 minut, łącznie z przygotowaniem mikstury.

Jak usunąć kamień

Ps. Tak, doprowadziłam zlew do takiego stanu 😉 . Przynajmniej mogłam pokazać jak działa mieszanka 🙂 A, zapomniałabym… mieszanka działa również na zacieki na wannie. Wtedy nie da się niestety ich namoczyć, ale szorując i używając ciepłej mikstury bardzo szybko się ich pozbędziemy.

A może chcecie zobaczyć do czego jeszcze jest dobry ocet? Polecam zajrzeć tutaj: Jak wyczyścić mikrofalę?

A jakie są Wasze metody? Macie z czymś jeszcze problemy?

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*