Jak wyczyścić mikrofalę?

Jak wyczyścić mikrofalę?Nie raz, nie dwa w mikrofali coś się podgrzewa. Niestety, bardzo często kończy się to tłuszczem i brudem na ściankach i drzwiczkach. Tutaj pojawi się rada z własnego doświadczenia:

 

Włóż do mikrofali miseczkę z wodą i wlej do niej ocet w stosunku 50:50. Jeżeli kuchenka nie jest bardzo zabrudzona, octu może być mniej.

Ustaw mikrofalę oczywiście na grzanie :). Chodzi o to, aby woda się mocno nagrzała. Woda z octem ma parować, ponieważ w ten sposób idealnie zmiękczy nasz brud na ściankach. Następnie wyjmij miseczkę (nie oparz się!) i zacznij mokrą gąbką przecierać wnętrze mikrofali.

Jeżeli masz cytrynę lub sok z niej, możesz dolać do naszej mikstury. Pomoże ona dodatkowo octowi i zostawi przyjemniejszy zapach.

Oto co znalazłam na internecie a propo czyszczenia naszej kuchenki mikrofalowej:

  • Soda oczyszczona  – 2 łyżki rozpuść w szklance wody. Podgrzewaj przez kilka minut. Następnie polecają wycierać wnętrze suchym ręcznikiem. Próbowałam parę razy czyścić coś z sodą i wiem jedno – jeżeli jej dobrze nie zmyjemy wodą, powstaną białe zacieki, także sam suchy papierowy ręcznik może nie wystarczyć.
  • Cytryna – zagotujć wodę z 4-5 plasterkami cytryny, po czym użyj tego wywaru (oczywiście po tym jak ostygnie) do wymycia środka kuchenki.
  • Ocet – podobnie jak z wodą, tyle że tutaj on służy tylko do zmiękczenia brudu. Nie myjmy już tym preparatem wnętrza, bo nieprzyjemny zapach utrzyma się na dłużej. Może nawet pozostać do podgrzewania kolejnego posiłku.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*