Jak wymówić poprawnie słowa po angielsku?

Dziś będzie krótko i na temat. Jak już wiecie, nauka języków sprawia mi przyjemność i pomimo iż po angielsku dobrze nawijam, czasami zdarza mi się, że nie wiem jak coś się poprawnie wymawia. Oczywiście jest mnóstwo słowników w internecie gdzie można sprawdzić wymowę. Ja jednak chciałabym się z Wami podzielić inną stroną.

Howjsay.com – jak wymówić poprawnie słowo po angielsku

Howjsay.com to strona na której możemy usłyszeć jak wymówić szukane słowo. Oczywiście musimy wiedzieć jak się je pisze. Nie jest to słownik. Nie znajdziemy tam tłumaczenia. Wpisujemy wyraz, który jest dla nas problematyczny. Np. zawsze miałam problem gdzie pada akcent w wyrazie detail. Po wpisaniu go wyraz pojawi się na liście po lewej stronie i dźwięk załączy się automatycznie. W przypadku słowa detail, są dwie różne wymowy (inna dla angielskiego w wersji brytyjskiej, a inna dla amerykańskiej). Dlaczego jest to ciekawsza wersja niż użycie zwykłego słownika?

Jak poprwanie wymówić wyraz po angielsku - http://howjsay.com/Po pierwsze szybciej można znaleźć wymowę. Ponadto po zainstalowaniu wtyczki w swojej przeglądarce (punkt nr 4), możecie po zaznaczeniu wyrazu myszką, kliknąć prawy przycisk i wybrać opcję ‚Pronounce with HowJsay…’. Szukany wyraz otworzy się w nowej karcie i usłyszycie jego wymowę.

Kolejną fajną opcją, zwłaszcza dla osób, które już są bardziej zaawansowane jeżeli chodzi o naukę, to opcja wpisania paru wyrazów w tym samym czasie. Dzięki temu możemy sprawdzić czy wyrazy pisane podobnie mają podobną wymowę (zobaczcie przykład) lub też sprawdzić jak poprawnie wymówić czasowniki nieregularne. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisywać wyrazy oddzielając je średnikiem.

W razie pytań technicznych co do użytkowania strony bądź instalowania dodatków, z chęcią służę pomocą 🙂

Życzę Wam miłego dnia!

Ada

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*