Pralka, na co zwrócić uwagę przed zakupem

Wybieram odpowiednią pralkę

W życiu każdego przychodzi moment gdy rzeczy martwe zaczynając być złośliwe i psują się w najmniej odpowiednich momentach. Wtedy też trzeba wydać trochę pieniążków i zakupić małe co nieco. Aby pomóc Wam te decyzje podejmować, przejrzymy dziś na co warto zwrócić uwagę kupując jedną z rzeczy martwych tak bardzo niezbędnych w naszym domu.

Pralka, zacznijmy od gabarytów

Pralka

Czy kupowanie pralki powinno odbyć się szybko? To zależy od sytuacji, ale zawsze warto rozważyć różne czynniki zanim pójdziemy kupować pralkę. Postanowiłam porozmawiać ze specjalistką, która sprzedaje pralki codziennie i uzyskałam kilka ciekawych rad.

Po pierwsze, zastanówmy się nad gabarytami, zwłaszcza jeżeli mamy małą łazienkę. Czy mamy wystarczająco dużo miejsca, aby kupić pralkę szeroką na 60 cm? Jeżeli nie i zależy nam na zaoszczędzeniu jak największej ilości miejsca, trzeba się przyjrzeć 40tkom. Ale uwaga, zanim podejmiecie decyzję, że ma to być 40 cm, zwróćcie uwagę na pojemność pralki. Jeżeli już jest wąska, warto by załadunek wynosił minimum 6 kg, aby móc normalnie zrobić pranie. Nawet jeżeli jesteście singlkami i stwierdzicie, że mniejsza pojemność Wam starczy, pamiętajcie, że nigdy nie wiadomo, kiedy Wasza sytuacja się może zmienić, a pralka dobrze wybrana starcza przeważnie na lata 😉 .

Również warto zastanowić się nad sposobem w jaki pralka się będzie otwierać. Część osób wybiera wsad od góry, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że już raczej nic na stałe nie będziemy na pralce trzymać i nie będzie robiła nam ona za dodatkową półkę. Ponadto każda pralka powinna zostać wywietrzona po praniu, aby nie pojawił się zapach stęchlizny. O wiele łatwiej będzie nam wietrzyć pralkę z wsadem z przodu niż od góry.

Cichy szmer i zbędne żelazko

Jak wiemy, pralki potrafią być głośne, zwłaszcza podczas wirowania. Aby uniknąć hałasu, szukajcie pralek z silnikiem indukcyjnym (bezszczotkowym). Pralki z takim silnikiem są bardziej ciche i rzadziej się psują (wg naszej specjalistki z pewnego sklepu ‚Nie dla idiotów!’ ;)).

Dodatkowa funkcja, która nam się może przydać to program parowy. Ma on na celu odświeżenie naszych ubrań. Pomoże pozbyć się brzydkiego zapachu lub ciężkich do wyprasowania zagnieceń. Programy parowe polecane są zwłaszcza do delikatnych tkanin, ponieważ ich w żaden sposób nie uszkodzą. Prasowanie zabiera nam nasz czas wolny, także taki program na pewno się przyda jeżeli jesteśmy wiecznie zabiegane.

I jeszcze jedno słowo o programach

Oczywiście wybierając pralkę, wiemy, że im więcej plusów przy klasie energetycznej tym lepiej i mniejszy rachunek za prąd, ale możemy oprócz tego oszczędzać energię w jeszcze inny sposób. Jak? Wybierzmy pralkę, która posiada opcję skracania programu. Ta funkcja pozwoli nam dostosować długość prania do jego zabrudzeń i naszych wymagań.

Ponadto nasza pralka powinna posiadać tzw. ‚krótki program’. ‚Krótki program’ to oszczędność prądu, czasu i pieniędzy. Kiedy możemy go użyć? Np. jeżeli mieliśmy ciuch na sobie przez 2 lub 3 godziny na jakiejś kolacji lub uroczystości.  Wtedy kiedy ciuchy nie są jakoś bardzo zabrudzone, ale przydałoby im się odświeżenie. A może miałyśmy na sobie sukienkę tylko przez 2h? Właśnie wtedy wybierzemy ten program.

Mam nadzieję, że chociaż jedna wskazówka tutaj zamieszczona dała Wam do myślenia. Ale jeszcze jest jedna rzecz, którą zawsze warto zrobić. Jak zwykle namawiam Was do sprawdzania cen i rankingów przedmiotów, które chcecie zakupić. Polecam zajrzeć tutaj: http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-agd/pralka/

Do następnego przeczytania! 🙂

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*