Seriale które warto zobaczyć! Policyjne cz. II

Shrelock, seriale policyjne część druga. Dwóch mężczyzn na rozmazanym szarym tle.

Dziś druga porcja seriali policyjnych. Tym razem zajęłam się serialami w których jedna sprawa prowadzona jest przez sezon lub cały serial, a życie prywatne policjantów odgrywa bardzo małą rolę chyba, że jest jakoś powiązane z głównym wątkiem.

Każde ze zdjęć i tytułów jest od razu podpięty pod filmweb.

To zaczynamy!

Line of duty

Line of duty - trzech policjantów, jeden rozmawia przez telefon. W pogoni za korupcją. Jak daleko się posuną aby odkryć prawdę?Jeden z moich ulubionych seriali. Tak, kolejny. Ma dopiero trzy sezony, ale za to stanowią one całość jednej historii. Ciężko opisać ten serial tak, aby nie zaspojlerować. Krótko mówiąc, policjant z wydziału antyterrorystycznego w wyniku nieudanej akcji trafia do policyjnego działu antykorupcyjnego. I zaczyna się dziać…

Serial trzyma w napięciu do samego końca. Jeżeli ktoś nie chce oglądać 3 sezonów może obejrzeć tylk jeden i tak i tak będzie zadowolony. Jednak warto obejrzeć wszystkie. Serial brytyjski, jak zwykle dobry. Na rok 2017 przewidziany jest kolejny sezon. A ja już się nie mogę doczekać.

Ocena ogólna na Filmweb.pl: 7,8, moja 8.

The Killing – Dochodzenie

The Killing - Dochodzenie, Kobieta schowana za szybą po której spływa deszcz. Produkcja NetflixNie za urodziwa kobieta z partnerem lekkim menelkiem prowadzą dochodzenie w sprawie zabójstwa dziewczyny. Nie jest to wartki film akcji, ale i tak wciąga i intryguje. Intryguje do tego stopnia, że chcesz obejrzeć kolejny odcinek. „Dochodzenie” przedstawia losy podejrzanych, głównych detektywów oraz opłakującej stratę rodziny. Wybuchów i wielkich strzelanin nie ma, ale też jest zajefajnie ;).

Ocena ogólna na Filmweb.pl: 8,1 moja 8.

Broadchurch

Broadchurch. Kobieta i mężczyzna stoją w garniturach na plaży. Wieje wiatr rozwiewając taśmę policyjną z napisem police.Serial tempem fabuły bardzo przypominający The Killing, choć mam wrażenie, że chyba trochę szybszy. To tak trochę jakby żółw przegonił ślimaka. Jednakże chciałabym podkreślić, że ‚bieg’ zarówno tego żółwia jak i ślimaka jest bardzo intrygujący.

Mała miejscowość w Wielkiej Brytanii. Dochodzi do zabójstwa chłopca, które wprowadza zamęt i niepokój pośród mieszkańców owej społeczności. Jak to w małej społeczności, trzeba uważać na to co się mówi i robi. Jesteś obserwowany, a każdy wyciąga swoje wnioski z tego co widzi, niekoniecznie na Twoją korzyść. Para detektywów ma nad tym wszystkim zapanować i doprowadzić do złapania winnego.

The Bletchley Circle, 4 kobiety ubrane w stylu lat 50tychOcena ogólna na Filmweb.pl: 8,1, moja 7. (Dodany komentarz na filmweb.pl:”Byłaby 8ka, ale drugi sezon gorszy od pierwszego i lekko nierealny jak dla mnie, ale obejrzę 3 dla równowagi jak wyjdzie.”)

The Bletchley Circle – W kręgu zbrodni

Kiedyś mega mózgi łamiące szyfry podczas II wojny światowej. Dziś 4 kobietki starające się prowadzić normalne życie. Jednak ich umysły nie mogą przejść obojętnie obok wzorów, które same pojawiają im się w głowach, gdy analizują szczegóły pojawiających się morderstw. Czy odganą kolejny krok seryjnego mordercy? Przekonajcie się sami.

Ocena ogólna na Filmweb.pl: 7,2, moja 8.

Luther

Luther, Idris Elba na czerwonym tle w tweedowej marynarceCzłowiek z problemami tropi seryjnych morderców. Do rozwikłania ma trudne zagadki. Jego postać tworzy klimat całego serialu, ale jest również jeszcze jedna osoba, która wprowadza dodatkowe zamieszanie i potęguje naszą ciekawość serialem. Nie mogę tutaj za dużo napisać, to trzeba zobaczyć, aby ocenić. P.S. Kolejny brytyjski serial 😉 Cóż mogę powiedzieć… BBC good work! Keep it up! 😀

Ocena ogólna na Filmweb.pl: 8,1, moja 9.

Sherlock

Sherlock.

Chciałabym jeszcze dodać, że oczywiście warto obejrzeć serial produkcji BBC „Sherlock”, ale wydaje mi się, że jego popularność jest tak duża, że nie mam po co nawet opisywać fabuły. Jednakże, dla osób zaczynających dopiero przygodę z serialami, zamieszczam link do serialu na filmwebie: Sherlock (2010).

Uprzedzam, że nie jest to typowy Sherlock, jak każdy z Sherlocków, które powstały do tej pory. Musiałam się przyzwyczaić do głównego aktora i sposobu w jaki serial jest nagrany. Jeden odcinek to tak naprawdę film fabularny, także jest to dobry serial na zimowe wieczory.

Ocena ogólna na Filmweb.pl: 8,7, moja 9.

 


Poniżej dwa linki do pierwszego wpisu o serialach policyjnych oraz drugi o serialach obyczajowych (podstawowych 🙂 )

Seriale, które warto zobaczyć! Policyjne cz.I

Artykuł dla ludzi, którzy nie obcują z serialami na co dzień.

Seriale, które warto zobaczyć! Obyczajowe

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*