Seriale, które warto zobaczyć! Policyjne cz.I

Seriale policyjne część pierwsza. Odznaka policyjna z napisem tytułu serialu The Shield.
Seriale policyjne cz. I

Jak obiecałam, kolejny post o serialach. Seriale policyjne na szybko mogę podzielić na dwie kategorie: a) co odcinek inna sprawa, wątkiem pobocznym często jest życie prywatne policjantów, b) jedna sprawa prowadzona jest przez sezon lub cały serial, a życie prywatne policjantów odgrywa bardzo małą rolę chyba, że jest jakoś powiązane z głównym wątkiem.

Zaletą kategorii w której co odcinek jest nowa sprawa to to, że dużo nie tracimy jeżeli jeden odcinek pominiemy lub jeżeli będziemy go oglądać tylko zerkając. Seriale te ogląda się lekko i można się przy nich odprężyć.

Zaletą drugiej kategorii jest to, że trzymają w napięciu, ciekawi nas co będzie dalej. Napięcie i akcja rośnie z odcinka na odcinek. Nie są to dynamiczne seriale, ale pomimo swojego wolnego tempa nie można ich przestać oglądać.

Ciężko jest je podzielić jednoznacznie, ale jakoś to zrobić musiałam, ponieważ zamieszczenie ich wszystkich w jednym poście strasznie by post wydłużyło. Zatem zacznijmy.

Kategoria: co odcinek inna sprawa.

Criminal minds – Zabójcze umysły

Criminal MindsSprawy nietypowe, spojrzenie na zbrodnię z perspektywy sprawcy. Pracownicy FBI, których zadaniem jest utworzenie profilu sprawcy, co ma pomóc w wytypowaniu i znalezieniu przestępcy. Myślałam, że będzie to kolejne CSI, ale się myliłam. Serial przedstawia często aspekty psychologiczne, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy, a i często sprawy, które prowadzone są przez tą grupę nie należą do najłatwiejszych.

Ocena ogólna na Filmweb.pl: 7,8, moja 8.

Rookie blue – Nowe gliny

Rookie blueRookie to tzw. żółtodziób, blue to oczywiście niebieski czyli kolor policji. O czym jest serial? O tym jak doświadczeni policjanci szkolą żółtodziobów, którzy pojawili się na posterunku tuż po akademii. Ciekawe sprawy, ale serial raczej lekki. To co mi się w nim spodobało, to to jak przedstawione zostały problemy docierania się starych i doświadczonych policjantów z młodzikami.

Ocena ogólna na Filmweb.pl: 7,4, moja 8.

Chicago P.D.

Chicago PDTutaj wkraczamy powoli w ciemniejsze zakamarki. Sprawy ciekawe, ciekawi ludzie i cicho-ciemny szef, który robi machlojki na boku, a może bierze albo brał łapówki? Nikt do końca nic głośno nie mówi, ważne, że jest skuteczny. W obsadzie można znaleźć bohaterkę jednego z serialu, o którym wspomniałam w poprzednim poście – One tree hill. Serial zaczęłam oglądać, aby sprawdzić jaką jest aktorką i czy da radę w nowej roli. Nie rozczarowałam się!

Ocena ogólna na Filmeweb.pl: 8,1, moja 9.

The Shield – Świat gliniarzy, OJ TAK!!!!

The Shield, serial nad seriale :)Tutaj już totalnie czarny klimat. Nie wiedziałam do końca do której kategorii go zaliczyć, ale padło na tą. Serial wali z grubej rury od razu. Grupa do walki z gangami, skorumpowana, często naginająca prawo, coraz bardziej i bardziej zaczyna być pochłaniana przez ten ‚zły’ świat. Jak to się dla nich skończy? Czy jeden namówi drugiego do powrotu na dobrą ścieżkę? Do tego jako kontrast uczciwie pracujący policjant, wyśmiewany przez innych z odcinka na odcinek… a co tam.. zobaczcie sami! Jeden z moich ulubionych seriali. Pomimo, że główni bohaterowie są skorumpowanymi i negatywnymi postaciami, jakoś zaczyna się ich tak lubić, że się im kibicuje! GORĄCO POLECAM!

Ogólna ocena na Filmweb.pl: 8,1 ; moja ocena 10! 😉

Podaję również link do poprzedniego postu, dotyczącego seriali obyczajowych:

Seriale, które warto zobaczyć! Obyczajowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*