Blog z Życia Wzięty!

Witam wszystkich serdecznie!

Zdecydowana większość ludzi z mojego otoczenia, myśli, że osoby niepełnosprawne w ogóle nie są samodzielne. To duży błąd.

Faktem jest to, że potrzebujemy pomocy, ale każdego dnia chcemy dążyć do samodzielności i mieć swoje własne życie. Bez potrzeby ciągłej kontroli i wyręczania.

Dlatego też apeluję do rodzin moich rówieśników, aby pomagali im, ale w granicach normy!

Jesteśmy odważni i nie boimy się wyzwań!

 Nie mogę zrozumieć, dlaczego matki swoich niepełnosprawnych dzieci wyręczają je na każdym etapie ich życia.

Uważam, że takie zachowanie jest bardzo szkodliwe i uzależniające, ponieważ w późniejszym czasie  takie dziecko wchodząc w dorosłość, może mieć problem z odnalezieniem się we współczesnym świecie. 

 Warto również wspomnieć, że jeżeli osoba niepełnosprawna nie będzie chętna podjąć żadnego działania, tylko będzie się izolować od innych ludzi, jej psychika ulegnie zniszczeniu, a sprawność fizyczna znacznie się pogorszy. 

Absolutnie nie można do tego dopuścić!

 Trzeba cały czas dawać z siebie jak najwięcej, aby dbać o swoje zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Warto otworzyć się na innych, poznawać świat i ubogacać swoje wnętrze!

Wymagajcie od siebie, na miarę swoich możliwości!

Dobrego dnia!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O AUTORCE bloga​
Adrianna Katarzyna Kacińska-Skitek
Nazywam się Adrianna Kacińska-Skitek – jestem niepełnosprawną kobietą zwariowaną na punkcie języka polskiego. Interesuje mnie psychologia kliniczna i ogólny rozwój psychiczny człowieka. Ukończyłam kursy z tych dziedzin. W 2020 i 2021 roku wydałam cztery książki.
OSTATNIE WPISY​
KATEGORIE
Reklama
PODĄŻAJ ZA MNĄ