Blog z Życia Wzięty!

Moje Książki

Zapraszam na stronę z moimi książkami. Znajdziesz tutaj wszystkie moje książki w formacie eBook wraz z odnośnikami do znanych księgarń internetowych.

Przekraczanie Granic

W Przekraczaniu Granic, czeka Cię podróż przez labirynty ludzkiego doświadczenia, gdzie zasady, które wydawały się niezachwiane, są poddawane próbie. Zapraszamy Cię do zanurzenia się w głębiach kobiecości i seksualności, gdzie granice zacierają się i tworzą się nowe horyzonty.

Jak kształtuje nas wartość, której sami siebie nauczyliśmy? Czy możemy ją odbudować, gdy nasze przekonania zostaną podważone? Jakże tajemnicze jest to, co ukrywamy w głębiach naszego wnętrza, czekając na moment, kiedy będzie bezpiecznie wydobyć to na światło dzienne.

Zapraszamy Cię na spotkanie z relacją córki z ojcem, w której odkryjesz, jak głęboko zakorzenione są nasze pierwotne relacje i jak bardzo wpływają na nasze przyszłe związki. W Przekraczaniu Granic, będziesz świadkiem tego, jak miłość i partnerstwo stają się polem do eksploracji, do odkrycia siebie i innych.

A co jeśli seksualność jest tematem tabu? W Przekraczaniu Granic, odkrywasz historie, które zazwyczaj pozostają niewypowiedziane – o seksualności osób niepełnosprawnych. Przygotuj się na podróż, która zmusi Cię do przekroczenia granic komfortu i zmierzenia się z prawdą, która zbyt często jest ignorowana.

Przekraczanie Granic nie jest tylko książką. To wyzwanie. Czy jesteś gotów na podróż, która może na zawsze zmienić Twoje spojrzenie na siebie, miłość i seksualność?

Nerwica Lękowa i Ja

Nerwica Lękowa i Ja – to kolejna publikacja Adrianny Katarzyny Skitek.

Jak sama twierdzi, jest to nawiązanie do pewnego etapu w jej życiu, o którym wspominała już w poprzednich publikacjach.

W tej książce autorka bardzo otwarcie i szczerze opowiada o tym, jak stres, ambicje i wiele innych czynników, wpłynęły i zmieniły jej postrzeganie świata i ludzi.
Wyjaśnia, na czym i jak objawiał się u niej długotrwały lęk oraz jak wyglądał proces uzdrawiania.

Publikacja jest dedykowana wszystkim tym, którzy podobnie jak autorka żyją i zmagają się z lękiem i własnymi słabościami.

Do czego doprowadziły nadmierne ambicje?

Jak dziś wygląda życie autorki z nerwicą lękową?

Czego nauczył ją ten trudny moment życia?

Jak przeżycia i problemy emocjonalne, zmieniły jej charakter i relacje z ludźmi?

Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w książce.

Miłość do Kameleona

Miłość do Kameleona” to historia Samanty dziewczyny po przejściach, która pewnego dnia spotyka na swojej drodze mężczyznę. Mężczyznę niezwykłego, wyśnionego. Wydawać by się mogło, że jest taki, o jakim zawsze marzyła. Jednak, jak to w miłości, wszystko może się zdarzyć. Nieoczekiwane zwroty akcji, wydarzenia, tajemnice… Czy ta historia będzie mieć swój happy end?

Rodzaje miłości. Sposoby wyrażania uczuć

Publikacja w której, wymieniam poszczególne rodzaje miłości, oraz przedstawiam swoje zdanie na temat, utrzymywania dobrych relacji rodzinnych i partnerskich.

Uważam, że ta książka jest uniwersalna i każdy bez względu na wiek i na obecną sytuację życiową, znajdzie coś dla siebie. Traktuję ją także jak pewnego rodzaju drogowskaz, dla wszystkich, którzy chcą odnaleźć swoją wewnętrzną siłę i uwierzyć, że na każdy konflikt, możemy znaleźć rozwiązanie.

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy

Sandra – osiemnastoletnia dziewczyna, szukająca własnego “Ja”, po wyjściu z domu dziecka chce zacząć nowe życie.

Po latach spędzonych w osamotnieniu, codzienność ją zaskakuje. Los pozwala jej odnowić dawne znajomości i dokonać wielu wyborów.

Będzie to dla niej czas niełatwych decyzji i niezapomnianych wrażeń, ale również szansa na ułożenie wszystkich spraw.

Życiowe zakręty, tajemnice, rozczarowania, kłamstwa. Rozsądek, czy poryw serca? Jaką drogę wybierze główna bohaterka? Czego dowie się o sobie samej?

Tego dowiecie się, czytając tę książkę.

Jestem, żyję, istnieję - autobiografia. Historia kobiety, która przeżyła aborcję

Adrianna Kacińska – niepełnosprawna kobieta, która wbrew wszystkiemu realizuje swoje pasje. Po raz pierwszy opowiada o swoim życiu.

To szczera spowiedź i zbiór najważniejszych wydarzeń, mających kolosalny wpływ na jej wrażliwość i podejście do życia.


To opowieść o życiu na krawędzi i przeżytej aborcji, woli życia mimo czekającej śmierci, o nieprawidłowych diagnozach, kłamstwach lekarzy, jak i o ich pomocy. O dorastaniu bez najważniejszej osoby i szukaniu sensu istnienia, o tęsknocie i żalu do innych, o wartości rodziny, przyjaźni i o mierzeniu się z trudnościami dnia codziennego.

Autorka nie zapomina o tych, na których zawsze mogła liczyć i o tych, którzy nie pomogli jej upaść, kiedy była na skraju wytrzymałości.

To książka pełna, traumatycznych przeżyć, a także szczęśliwych chwil. Pełna marzeń i radości z osiąganych przez siebie celów.

W niniejszej książce Adrianna przedstawia swoje klarowne poglądy na temat niepełnosprawności i życia, które przecież jest jedno i trzeba je doceniać.

Autorka udowadnia, że pomimo niepełnosprawności można dokonać wszystkiego.

Wybrane zagadnienia z zakresu psychologii ogólnej i klinicznej. Praca w oparciu o własne obserwacje

Książka stworzona z pasją i wielkim zainteresowaniem dotyczącym budowy ludzkiej psychiki. Zawiera wiele podstawowych, a zarazem interesujących aspektów związanych z psychologią ludzkiego umysłu i jego zachowań w różnych sytuacjach.

Jakie są rodzaje osobowości? Kto z nas jest bardziej empatyczny, a kto bardziej asertywny? Co to jest depresja i zaburzenia lękowe? Jaki wpływ na działanie organizmu ma odżywianie?

Autorka porusza też bardzo ważny, a zarazem delikatny temat funkcjonowania społecznego i emocjonalnego osób z niepełnosprawnością w stopniu lekkim oraz dzieci i dorosłych z autyzmem.

Człowiek to istota złożona. Ma w sobie wiele obszarów tajemniczych, fascynujących i trudnych do zbadania. Mózg, umysł i psychika to sfery, które od lat interesowały pasjonatów chcących odkryć, co nas od siebie odróżnia. Każda jednostka ludzka posiada inny intelekt i kieruje się różnymi emocjami. W każdym z nas zachodzą odmienne procesy poznawcze i motywacyjne. Jak więc skonstruowana jest psychika, że zachowujemy się zupełnie inaczej w jednej konkretnej sytuacji?

Nauka o człowieku to ekscytująca dziedzina, a publikacja ta powstała w oparciu o własne obserwacje autorki.

29 aspektów życia. Spojrzenie młodej kobiety

29 aspektów życia. Spojrzenie młodej kobiety” to klarowne poglądy na życie, a także pewnego rodzaju wskazówki dla młodzieży, ludzi zagubionych. To nie jest poradnik z gatunku psychologicznych.

Autorka chce nakłonić czytelnika do przemyśleń, do głębszego zastanowienia się, co tak naprawdę jest sensem życia.

W niniejszej książce autorka wyraża prawdziwą siebie, to co ją inspiruje, denerwuje i zachwyca. Są to jasne poglądy na różne etapy i dziedziny życia, a także dotyczące postaw ludzi w dzisiejszych czasach.

W książce poruszane są między innymi takie tematy jak: małżeństwo, problemy młodzieży, związek, niepełnosprawność, aborcja, młodzież w dobie mediów społecznościowych, odpowiedzialność za innych, motyw szczęścia, wybaczenie.

Wprost przed siebie. Zbiór opowiadań i autorefleksji

Czy choroba i niepełnosprawność przekreślają szanse na miłość i szczęście?
Ile wart jest związek budowany na kłamstwie?
Historie trzech, młodych kobiet walczących na co dzień ze swoimi chorobami. Poza problemami zdrowotnymi łączy je coś jeszcze – burzliwa miłość oraz poszukiwanie prawdy.
Każde z opowiadań jest inne i ma swój własny scenariusz. Wspólnym mianownikiem jest jednak to, że żadna z dziewczyn nie żałuje swoich decyzji, nawet wówczas, kiedy odkryte prawdy okazują się być druzgocące. Bazując na swych doświadczeniach, nie zawsze pozytywnych, Alex, Julia i bohaterka „Siedmiu lat prawdy” postanowiły budować swoją przyszłość nie popełniając już tych samych błędów.
Bohaterki nie mają łatwego życia, a o swoje szczęście walczą każdego dnia. Choć życiowe drogi bywają kręte, zawsze czeka gdzieś miłość, szczęście, albo zbawienne uwolnienie się od nieszczerych emocji.
Doskonała książka, dla osób, które wątpią w to, że każdy może znaleźć swoje szczęście.