Blog z Życia Wzięty!

Witam wszystkich serdecznie!

Wielu ludzi coraz częściej myśli, że jeżeli ktoś, ukończył jakiś kierunek na konkretnej uczelni, jest kimś ważnym, a wszyscy inni są spychani przez społeczeństwo na dalszy plan. 

Czy to naprawdę musi być najważniejsze?

Przecież żadna szkoła nikogo nie nauczy empatii, wrażliwości czy uczciwości. 

Najważniejsza jest nasza osobowość i stosunek do innych, to czy potrafimy odnosić się do kogoś z szacunkiem i wyciągnąć mu pomocną dłoń? 

Czy swoim zachowaniem nie nikogo nie urazimy?

Czy jesteśmy odpowiedzialni? 

Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego ludzie, z którymi na ten temat rozmawiam, ciągle próbują mnie zmieniać i tłumaczyć mi jak wielki błąd popełniłam, kiedy przez problemy zdrowotne nie aplikowałam na mój wymarzony kierunek studiów.

Faktycznie, chciałam studiować, ale w pewnym momencie zrezygnowałam, ponieważ wiedziałam, że w tamtym czasie, moje zdrowie mi na to nie pozwoli.

 Nie znoszę jeżeli ktoś sugeruje mi, że bez tego jestem gorsza, czy wiem o życiu mniej od osób, które mają lepsze wykształcenie!

Tytuł magistra, mogę zdobyć w każdej chwili, ale bez niego też można się realizować!

Po ukończeniu szkoły policealnej, gdzie uczę się praktycznych umiejętności, również mogę pracować!

Żadne studia nie decydują o naszym charakterze, czy pozycji w społeczeństwie. To jak się zachowujemy w stosunku do innych, zależy tylko i wyłącznie od nas!

Pamiętajcie o tym!

Miłego popołudnia ❤️

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O AUTORCE bloga​
Adrianna Katarzyna Kacińska-Skitek
Nazywam się Adrianna Kacińska-Skitek – jestem niepełnosprawną kobietą zwariowaną na punkcie języka polskiego. Interesuje mnie psychologia kliniczna i ogólny rozwój psychiczny człowieka. Ukończyłam kursy z tych dziedzin. W 2020 i 2021 roku wydałam cztery książki.
OSTATNIE WPISY​
KATEGORIE
Reklama
PODĄŻAJ ZA MNĄ