Blog z Życia Wzięty!

Ubiegły weekend, był dla mnie okazją do głębokich przemyśleń, dotyczących wzajemnego szacunku i umiejętności porozumiewania się.

Rozmawiając z określoną grupą ludzi, doszłam do wniosku, że w naszym społeczeństwie mamy wiele trudności z efektywnym słuchaniem drugiej osoby.

Zauważyłam również, że niektórzy ludzie, w trakcie prowadzonej rozmowy nie patrzą drugiej stronie w oczy, na dodatek często wartościują wypowiedzi swojego rozmówcy i za wszelką cenę, próbują udowodnić swoje racje.Dla mnie takie zachowanie bardzo dużo mówi o człowieku, o jego systemie wartości, wychowaniu i osobowości.

Warto się zastanowić:

Czy naprawdę trzeba być, aż tak upartym?

Czy nie lepiej będzie, choć raz pójść na kompromis?

Czy nie ważne jest zdanie drugiego człowieka?

Wszyscy jesteśmy różni i żyjemy według różnych systemów wartości. To że ktoś nie myśli tak samo, nie znaczy, że nie zasługuje na szacunek, a jego zdanie jest nieważne.

Zapewne każdy z nas chciałby, aby jego zdanie zostało wysłuchane.

Nie krytykujmy kogoś tylko dlatego, że myśli inaczej!

Mamy pełne prawo do swobodnego przedstawiania swoich poglądów, nawet jeśli różnią się od zdania innych.

Nikt nie jest upoważniony, aby narzucać komuś swoje zasady i wartości. Oczywiste jest to, że można się z czymś nie zgadzać, ale powinno być to przekazane z należytym szacunkiem i z użyciem odpowiednich argumentów.

Nigdy nie zaakceptuję sytuacji, kiedy ktoś będzie próbował przekonać mnie do zmiany zdania na siłę. Relacja jest to kontakt emocjonalny oparty na WZAJEMNYM SZACUNKU I ZAUFANIU!

Nie zapominajcie o tym!

Dobrego dnia 🥰

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O AUTORCE bloga​
Adrianna Katarzyna Kacińska-Skitek
Nazywam się Adrianna Kacińska-Skitek – jestem niepełnosprawną kobietą zwariowaną na punkcie języka polskiego. Interesuje mnie psychologia kliniczna i ogólny rozwój psychiczny człowieka. Ukończyłam kursy z tych dziedzin. W 2020 i 2021 roku wydałam cztery książki.
OSTATNIE WPISY​
KATEGORIE
Reklama
PODĄŻAJ ZA MNĄ