Blog z Życia Wzięty!
Witajcie!
Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Autyzm dziecięcy jest zaburzeniem neurologicznym, mogącym mieć podłoże genetyczne, jednak przyczyna powstawania tego zaburzenia nie jest do końca poznana. Objawy można rozpoznać już na etapie wieku dziecięcego i trwają one przez całe życie. Dzieci cierpiące na tę przypadłość cechuje brak reakcji na imię, brak chęci do zabawy z rówieśnikami, trudności z wyrażeniem emocji, a także odcięcie od świata zewnętrznego. Dziecko zamyka się we własnym zniekształconym świecie, ale na tyle absorbującym, że nie czuje potrzeby rozmowy z innymi ludźmi. W późniejszym etapie rozwoju dzieci mają także problem z porozumiewaniem się i borykają się z małym rozwojem mowy. Dzieci autystyczne nie lubią zmian i działają według utartych schematów i przyzwyczajeń, które z kolei uporządkowane są według odpowiedniej kolejności. Osoby z autyzmem bardzo szybko i mocno przywiązują się do wybranych osób ze swojego otoczenia, ale mają problem z nawiązaniem nowych znajomości.
Warto pamiętać, że są one uzdolnione najczęściej w dziedzinie plastycznej. Są osobami bardzo wrażliwymi i troskliwymi.
Często jednak padają ofiarą dyskryminacji ze strony innych osób, a tak absolutnie nie powinno być. To zjawisko często spotykane, które trzeba zwalczać i przeciwstawiać się jakiejkolwiek formie agresji, która często idzie w parze z upokarzaniem i poniżaniem.
Pamiętajcie, pomimo różnych przeciwności losu i chorób, z którymi się zmagamy, wszyscy jesteśmy tacy sami. Bez wyjątku!
Otaczajmy się miłością, opieką i zrozumieniem.
Każdego dnia!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O AUTORCE bloga​
Adrianna Katarzyna Kacińska-Skitek
Nazywam się Adrianna Kacińska-Skitek – jestem niepełnosprawną kobietą zwariowaną na punkcie języka polskiego. Interesuje mnie psychologia kliniczna i ogólny rozwój psychiczny człowieka. Ukończyłam kursy z tych dziedzin. W 2020 i 2021 roku wydałam cztery książki.
OSTATNIE WPISY​
KATEGORIE
Reklama
PODĄŻAJ ZA MNĄ