Blog z Życia Wzięty!

Zawsze zastanawiałam się dlaczego tak trudno, jest czynić i rozsiewać dobro?

Dlaczego ludzie są nieraz obojętni, znieczuleni, kiedy zobaczą, że drugi człowiek boryka się z różnymi problemami i bardzo potrzebuje wsparcia lub pomocy?

Po kilku dniach głębokich refleksji, doszłam do wniosku, że jeżeli ktoś jest dobry dla innych, przeważnie nie oczekuje niczego w zamian.

Robi to, ponieważ wie, że tak powinien w danym momencie postąpić. Dla mnie dobroć, jest także aktem, który wymaga ogromnego zaangażowania, poświęcenia i czasu dla drugiej osoby.

Natomiast do szerzenia zła nie potrzeba zbyt wiele.

Może być ono ukryte nawet w jednym niewinnym słowie, które kierujemy do kogoś bliskiego. Rozumiem że ,zdarzają się sytuacje, kiedy zranimy kogoś zupełnie nieświadomie pod wpływem silnych negatywnych emocji.

W momencie, gdy już się uspokoimy żałujemy wypowiedzianych słów.

Niestety złe słowa zostają w psychice drugiej osoby. Nie można ich już wymazać z pamięci, nawet choćby się bardzo tego chciało.

Naturalne, dla mnie jest to, że nie zawsze możemy kontrolować swój gniew czy złość. Nigdy, nie szukam usprawiedliwienia dla ludzi, którzy świadomie, źle postępują i cieszą się z nieszczęścia innych, na dodatek nie chcą się zmienić na lepsze.

Jak można nie wspierać, drugiego człowieka?

Jak można szydzić z cudzego nieszczęścia?

Uważam, że tacy ludzie nie mają odpowiedniego systemu wartości i być może sami nie zaznali w życiu dobra, ale nie zmienia to faktu, że zło powinno zwalczać się dobrem.

Przeciwstawiajmy się wszelkim oznakom zła, bądźmy dla siebie życzliwi, wspierajmy się i reagujmy na ludzką krzywdę!

Pamiętajcie, dobro i zło zawsze do Was wróci ze zdwojoną siłą!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O AUTORCE bloga​
Adrianna Katarzyna Kacińska-Skitek
Nazywam się Adrianna Kacińska-Skitek – jestem niepełnosprawną kobietą zwariowaną na punkcie języka polskiego. Interesuje mnie psychologia kliniczna i ogólny rozwój psychiczny człowieka. Ukończyłam kursy z tych dziedzin. W 2020 i 2021 roku wydałam cztery książki.
OSTATNIE WPISY​
KATEGORIE
Reklama
PODĄŻAJ ZA MNĄ